Kaip atliekamas kliento mokumo vertinimas?

mokumasPateikiant kredito paraišką, kreditorius yra įpareigotas, jog ta paraišką būtų išanalizuojama pagal visus įstatymų keliamus reikalavimus. Kredito paraiška yra dažniausia priežastis, dėl kurios paskolos negauna kai kurie asmenys. Tai reiškia, kad būtent kredito paraišką reikia pateikti be jokių klaidų, aiškiai ir be jokios dezinformacijos, kuri gali sukelti įtarimą kredito bendrovei. Kliento mokumas vertinamas pagal esamas nuostatas, o jas jūs galite rasti Lietuvos banko internetiniame portale. Tose nuostatose yra apibrėžiami aiškūs reikalavimai, kurie nustato kaip tinkamai atlikti mokumo vertinimą. Jeigu kreditorius nesilaiko tokių nuostatų – jis gali gauti milžinišką baudą arba netekti licencijos verstis skolinimo veikla.

greita paskola is credit24 kreditai is smspinigai greita paskola is credit24 kreditai is provident

Klientų mokumas pirmiausiai vertinamas pagal pateiktą informaciją. Jeigu nurodomos pajamos bei išlaidos pagal tvarką yra tinkamos, galima manyti, kad kreditas tikrai bus suteiktas. Bet šią informaciją reikia patikrinti, tad kreditoriai viską tikrina per specialias duomenų bazes. Jeigu informacija buvo melaginga, jūs negalėsite gauti kredito. Visi duomenys yra patikrinami kruopščiai.

Nereikėtų pamiršti, kad kliento mokumas vertinamas ir pagal kredito istorijos ataskaitą, kurioje nurodomi visi turimi įsipareigojimai bei skolinimosi reitingas. Jeigu jūsų kredito reitingas neigiamas – pamirškite apie paskolas, prekes lizingo būdu ir t.t. Mokumas yra atliekamas pagal kelis punktus, o juos pažeidus, kreditorius rizikuoja netekti veikos licencijos, kurią išduoda Lietuvos bankas. Jau viena bendrovė dėl pažeidimų yra išbraukta iš šio sąrašo.